Sportowa Szkoła Podstawowa nr 72
im.Władka Zarembowicza

Drodzy Uczniowie,

kon

informujemy, że zbiórka makulatury na rzecz naszego podopiecznego, konia „Killera” z Fundacji „Tara” w Piskorzynie, dobiegła końca.

Składamy wielkie podziękowania wszystkim, którzy przez te ostatnie sześć lat uczestniczyli w akcji.

Dziękujemy serdecznie naszym wolontariuszom za chęci, zaangażowanie i pomoc z ich strony w trakcie prowadzenia zbiórki.

 

Michał Przybylski
wolontariat szkolny

Czytanie łączy pokolenia

Chcemy zaszczepić u dzieci chęć czytania książek i rozwijania ich wyobraźni poprzez wejście w świat literatury pięknej, dlatego postanowiliśmy włączyć się w akcję Czytanie łączy pokolenia. W ramach tego projektu zorganizowaliśmy w świetlicowej grupie klas III czytanie książek przez zaproszone osoby. Pierwszą lektorką była babcia Alicji, uczennicy kl. III au, która wprowadziła nas w świat detektywistyczny Mai i Lassego, czytając dzieciom książkę Martina Widmarka i Heleny Willis „Tajemnica mody”. Drugą lektorką była mama Radzi z kl. III au, która przeczytała nam jeden z rozdziałów prawdziwej wojennej historii o niedźwiadku Wojtku z książki Łukasza Wierzbickiego „ Niedźwiadek i dziadek – historia prawdziwa”. Kolejną zaproszoną osobą była nasza pani wicedyrektor, Beata Konieczna, która przybliżyła nam świat polskich legend i przeczytała historię szabli króla Zygmunta. Kontynuując nasze spotkania z książką, zaprosiliśmy jeszcze do wspólnego czytania starszą siostrę Julki z kl. III au, nauczyciela matematyki p. Józefa Malaka, panią Oliwię Zachariasiewicz – pedagoga szkolnego, która przeczytała dzieciom opowiadanie pt. „Szacunek” ze zbioru opowiadań o wartościach. Mamy nadzieję, że akcja czytania książek zagości u nas na dobre, a czytanie stanie się ulubionym zajęciem wszystkich uczniów.

2
Galeria – kliknij zdjęcie

 

Opracowała M. Paruszewska

“Energia Wolności”

Jesienią 2018 r. uczniowie klasy 5p brali udział w warsztatach o tematyce ekologiczno-patriotycznej zorganizowanych przez Stowarzyszenie Edukacji Krytycznej. Tematami warsztatów była walka o niepodległość, tworzenie nowego państwa polskiego, historia energetyki polskiej, działania inspirujących postaci historycznych związane z walką o niepodległość oraz współczesne problemy ekologiczne i ich rozwiązywanie.

W efekcie tej pracy został nakręcony krótki film pt. „Energia Wolności”, który na Przeglądzie Filmów Młodzieżowych zdobył nagrodę pieniężną w wysokości 500 zł. Wygraną kwotę przeznaczyliśmy na zakup gier planszowych, które umilą nam wieczory podczas wyjazdów i obozów sportowych.

Ewa Kraszkiewicz, Artur Borowiecki

Konkurs organizowany przez Straż Miejską Wrocławia

W bieżącym roku szkolnym po raz pierwszy uczniowie kl. I-III wzięli udział we Wrocławskim Konkursie Plastycznym pt. “Bądź bezpieczny- noś odblaski 2018/2019” organizowanym przez Straż Miejską Wrocławia. Celem konkursu było kształtowanie bezpiecznych postaw i zachowań w ruchu drogowym w charakterze pieszego i przeciwdziałanie zagrożeniom komunikacyjnym poprzez wypracowanie nawyku noszenia odblasków, by zwiększyć widoczność na drodze.

W efekcie, dnia 28.11.2018 roku zostaliśmy zaproszeni do Straży Miejskiej Wrocławia na wernisaż prac oraz uroczyste wręczenie nagród. Z 15 wyróżnionych i nagrodzonych prac nasi uczniowie zdobyli:

klasa II
I miejsce Sonia Sienkiewicz z kl. II au
II miejsce Małgorzata Moroz z kl II au
III miejsce Natan Jaskólski z kl. II au
Wyróżnienie Mariya Beley z kl. II c i Mateusz Iżycki z kl. II au

klasa III
I miejsce Zuzanna Kozioł z kl. III a
II miejsce Wojciech Magierek z kl. III a
III miejsce Patryk Piwowarski z kl. III b
Wyróżnienie Artur Całkosz z kl. III a

dav
Galeria – kliknij zdjęcie

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, którzy podjęli wyzwanie i spróbowali swoich sił. Gratulujemy sukcesów i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach szkolnych!

Renata Dąbrowiecka

Braliśmy udział w Drugiej Wrocławskiej Konferencji Dziecięcej

Dnia 15 listopada 2018 roku delegacja klasy III Au wraz z wychowawcą Małgorzatą Klarowicz wzięła udział w Drugiej Wrocławskiej Konferencji Dziecięcej.
Konferencja odbyła się w Instytucie Pedagogiki Uniwersytetu Wrocławskiego.
Uczniowie brali czynny udział w obradach na temat edukacji międzykulturowej. Rozważali, jak pomóc kolegom i koleżankom, którzy przyjechali do naszego miasta z innych krajów, tak aby każde z nich dobrze się u nas czuło, niezależnie od koloru skóry, włosów, niepełnosprawności czy sposobu myślenia. Dzieci pracowały w sekcjach wiekowych. Każda grupa przedstawiła swoje wnioski. Następnie odbyło się głosowanie nad przyjęciem rekomendacji. Wszystkie wnioski zostały zaakceptowane przez uczestników konferencji. Zostaną one przedstawione Prezydentowi Wrocławia, Jackowi Sutrykowi.

Na koniec wszyscy mogli obejrzeć występ zespołu Brave Kids Wrocław w tańcach charakterystycznych dla różnych narodów: Rosji, Ukrainy, Indii, Anglii, Romów.

4
Galeria – kliknij zdjęcie
Małgorzata Klarowicz

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Skip to content